فایل کامل{تحقیق کارهای صحرایی،ابزارها و وسایل موردنیاز و کارکرد صحیح با آنها}

تحقیق کارهای صحرایی،ابزارها و وسایل موردنیاز و کارکرد صحیح با آنها|تی اِی/فایل کامل/40192998|tax32033026|تاریخچه مطالعات زمین شناسی در استان یزد,زمین شناسی استان یزد ,شرایط آب هوایی استان یزد ,موقعیت زمین شناسی استان یزد,کارهای صحرایی,ابزارها
به وب سایت دانلود و دریافت فایل های درسی آموزشی خوش آمدید اکنون مشخصات فایل تحقیق کارهای صحرایی،ابزارها و وسایل موردنیاز و کارکرد صحیح با آنهارا مشاهده می نمایید

پیشگفتار

آنچه پیش روی شماست، نتیجه وماحصل آموخته های ما درطی چند سال آموزش علم زمین بصورت دروس تئوری وآزمایشگاهی در مقطع کارشناسی می باشد . در این دوره ما از هر شاخه ای تنها نکته ای آموختیم و اگر چه مجموع این نکته ها در مقابل دریای شیرین و وسیع این علم ، هیچ است ولی ما بر آن شدیم تا در واحد عملیات صحرایی هر آنچه آموختیم بر کار ببندیم تا بیشتر بیاموزیم ودرک کنیم .

هدف از ارائه این واحد عملی، آشنا کردن دانشجویان با کارهای صحرایی،ابزارها و وسایل موردنیاز و کارکرد صحیح با آنهاست تا درموقع کار صحرایی وپیاده کردن نقشه زمین شناس بتواند کارهای خود را با نقشه هماهنگ نماید وبطور صحیح نقاط مورد نیاز را از دیدگاه زمین شناسی بررسی نماید.

شناسایی ساختها و سازندها و روابط بین آنها، بدون حضور عملی و صحرایی ومشاهده ودرک این ساختارها اگر امری محال نباشد بسیار دشوار است .در عملیات صحرایی می توان دیدی واقعیتراز مجموعه درهم محیط ،سازنده ها و ساختها بدست آورد که راهنمای بسیار مفیدی برای مطالعات دقیقتر بعدی صحرایی خواهد بود .

بر روی زمین حاضر شدیم ،اگرچه کم می دانستیم و زمین سخت بر آن شده بود که سرگذشت خویش را بر ما پوشیده نگه دارد ولی با حضور ویاری استادی توانا از آنچه می دانستیم نهایت بهره را گرفتیم تا اندکی از پوشیده ها بر ما آشکار شود و پی به احولات این گوشه کوچک از عالم هستی ببریم و حمد وستایش حق گوییم.

در پایان بر خود لازم می دانیم که از زحمات و تلاشهای بی شائبه استاد گرانمایه وتوانا جناب آقای دکتر کوروش رشیدی قدردانی نموده و اذعان نماییم که این گوهر گرانمایه نه تنها در عرصه علمی بلکه درسایر عرصه ها نیز ،استادی راهنما و مشاوری گرانقدر برای ما بوده اند.

چكیده

ناحیه مورد مطالعه در شمال شرقی یزد قرار دارد و رخنمونهایی از رسوبات اینفراكامبرین تا ژوراسیك در آن مشاهده می شود.

سازندهای عمده مطالعه شده در منطقه دره بید- نیوك به ترتیب سن از قدیم به جدید شامل :

سازند بایندر: متشكل از تناوبهای ماسه سنگ، شیل و مارن با میان لایه های دلومیت

سازند باروت: از شیلهای سیلتی میكادار با میان لایه های آهك و دلومیت تشكیل شده است.

سازند زاگون: شامل ماسه سنگ،شیلهای سیلتی و ماسه سنگهای پیرولوسیت دار

سازند لالون: متشكل از تناوب كوارتزیت، ماسه سنگ همراه با میان لایه های نازك شیل

بخش یك سازند میلا كه در واقع قاعده دلومیتی میلا میباشد.

سازندهای ذكر شده (اینفراكامبرین_اردوویسین زیرین) دارای یك مرز تدریجی و پیوسته بوده كه در ادامه آهك بهرام بعد از یك مرز فرسایشی و نبود رسوبگذاری اردوویسین بالایی تا دونین میانی با ناپیوستگی هم شیب و یك سطح فرسایشی روی بخش یك میلا قرار می گیرد.

سازند بهرام: شامل تناوبی از آهكهای ضخیم لایه، كوارتزیت همراه با میان لایه های نازك آهكی میباشد.

سازند شیشتو: متشكل از یك افق تخریبی در قسمت زیرین و یك افق آهكی دلومیتی در قسمت فوقانی میباشد.

سازند جمال: از آهكهای ضخیم لایه دلومیتی شده شكل گرفته كه توسط افقی از خاكهای قدیمی محدود میشود.

بعد از این خاكهای قدیمی كه بیانگر خروج این ناحیه از آب و عملكرد فرایندهای هوازدگی، انحلال و فرسایش حد فاصل پرمین _ ژوراسیك است شاهد رسوبات لیاس میباشیم.

سازند شمشك : شامل رخساره های ضخیم لایه ماسه سنگی ، شیلی با میان لایه های مارنی می باشد.

سازند آهك بادامو : متشكل از یك آهك ریفی همراه با میان لایه های رسوبات تخریبی در بخشهای مختلف سازند میباشد

استان یزد

استان یزد از نظر جغرافیایی بین 29 درجه و 52 دقیقه تا 33 درجه و 17 دقیقه عرض شمالی و 52 درجه و 55 دقیقه تا 56 درجه و 37 دقیقه طول شرقی قرار گرفته است . که از شمال با استانهای اصفهان و خراسان ، از شرق با استانهای خراسان و کرمان ، از جنوب با استانهای کرمان و فارس و از غرب با استانهای فارس و اصفهان مجاور است .

موقعیت زمین شناسی استان یزد

استان یزد دارای قدیمی ترین تشکیلات زمین شناسی ( پرکامبرین ) تا جوانترین آن هولوسن است . تشکیلات پرکامبرین از سنگهای دگرگونی به فرمهای مختلف و سنگهای آذرین تشکیل شده که حتی لایه های گچ در آنها نیز دیده می شود . تشکیلات پرمین،دونین و کربونیفر در مقیاس محدودتری اغلب به صورت سنگهای آهکی و سنگهای شنی قرمز رنگ،کنگلومرا تا سنگهای دولومیتی و بالاخره مارن وشیل وجود دارند . کرتاسه و ﮊوراسیک که قسمت اعظم از تشکیلات زمین شناسی استان را تشکیل می دهد شامل سنگهای آهکی،مارنی،شیلی،شنی،گنکلومرا،کوارتزیت و سنگهای آذرین (گرانیت) می باشد. تشکیلات تریاس محدود بوده و اغلب شامل سنگهای آهکی تیره متراکم، شیل و دلومیت می شود . تشکیلات پالئوژن (ائوسن، الیگوسن و پالئوسن) از سنگهای رسوبی و سنگهای آذرین (بازی) تشکیل می گردند.در بعضی موارد همراه با گنبدهای نمک ولایه های گچ نیز می باشد که وجود این گنبدهای نمک سبب آلودگی آبهای زیر زمینی و رسوبات سطحی شده که در نهایت بر شدت وگسترش دامنه کویری می افزاید. رسوبات مربوط به تشکیلات نئوژن (پلیوسن ومیوسن) شامل سنگهای شنی ،مارنی ،کنگلومرایی همراه با لایه ها وعدسی های گچ ونمک می باشد بطوری که هر جایی رسوبات نئوژن واقع گردند اغلب با شوری منابع آب وخاک منطقه تحت نفوذ خود مواجه هستیم و بالاخره تشکیلات مربوط به کواترنررا شاهدیم که در وهله اول کلیه برکه ها را در بر می گیرد. (قبادیان، 1361)

شرایط آب هوایی استان یزد

با توجه به موقعیت جغرافیایی استان یزد شرایط آب و هوایی بشدت خشک وکویری بر این استان حکفرماست ، نزولات اندک جوی همراه با تبخیر بسیار شدید ، رطوبت نسبی ناچیز توأم با گرمای زیاد و نوسانات شدید درجه حرارت این استان را به کویری تبدیل کرده است که میزان بارندگی سالیانه به طور متوسط 50 میلی متر در سال است . نوسانات درجه حرارت در زمستان و تابستان وحتی در شب و روز بسیار شدید است . درجه حرارت ماکزیمم ومینیمم بین 20 درجه سانتیگراد زیر صفر تا 46 درجه سانتیگراد بالای صفر نوسان می کند . درجه حرارت متوسط سالیانه حدود 18-20 درجه سانتیگراد بالغ می گردد. وزش باد در استان نیز به علت لخت بودن دشتها و کوهستانها با شدت در جریان است جهت وزش باد غالب در فصول گرم اغلب از شمال – شمال شرق ودر پریودهای سرد از جنوب – جنوب غرب است .

زمین شناسی استان یزد

از نظر زمین شناسی استان یزد بخشی از ایران مرکزی بوده ودارای ویژگیهای مختلفی است محدوده بسیار کوچکی از قسمت جنوبی استان در جنوب هرات جزء منطقه زاگرس است .

از دیدگاه ریخت شناسی می توان ارتفاعات استان را به رشته کوههای با روند تقریبی شمال غربی - جنوب شرقی و کوههای جدا مانده که در سطح دشتهای استان پراکنده اند، تقسیم نمود.


مطالب دیگر:
📝طرح توجیهی میلگرد از ضایعات📝طرح توجیهی نایلون و چاپ روی ان📝طرح توجیهی تولید نخ از ضایعات نستاجی📝طرح توجیهی تولید نخ پلی استر POY📝طرح توجیهی تولید نمک تصفیه شده📝طرح توجیهی تولید ورق پلی کربنات📝طرح توجیهی کشت یونجه و تولید علوفه📝طرح توجیهی تولید یونوبلوک📝طرح توجیهی تولید نمک (کلریدسدیم )📝طرح توجیهی تولید نبات وآبنبات📝طرح توجیهی تولید نخ پروپیلن📝طرح توجیهی تولید نان📝طرح توجیهی تجهيزات پزشكی📝طرح توجیهی تولید جوراب زنانه📝طرح توجیهی توليد ماالشعير📝طرح توجیهی خدمات مكانيزاسيون كشاورزی📝طرح توجیهی توليد نشاسته از گندم📝طرح توجیهی نساجی وپارچه بافی📝طرح توجیهی توليد كودشيميايی📝طرح توجیهی نان فانتزی📝کسب و کار خانگی متصدی شبکه📝معرفی کسب کار خانگی طراحی سایت📝معرفی کسب کار خانگی منشی گری و پشتیبانی اداری📝معرفی کسب کار خانگی موسسه تبلیغاتی📝معرفی کسب کار خانگی خدمات تلخیص